24 czerwca 2016 18:00 | Aktualności

KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

24 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2015 / 2016. Pierwszym wydarzeniem tego dnia była Msza Święta, którą celebrował ksiądz Wiesław Wojteczko, proboszcz parafii w Kundzinie. Kolejnym punktem uroczystości była akademia, w której główną rolę grali uczniowie klasy VI żegnający się ze szkołą podstawową. I choć nie istnieje chyba uczeń, który nie zgodziłby się ze stwierdzeniem, że ostatni dzień nauki to najradośniejszy dzień roku szkolnego to  i w tym dniu pojawiają się także smutne dziecięce buzie, a niejednokrotnie i łzy. Szóstoklasiści wiedzą, że we wrześniu już nie powrócą  do swojej ławki, że pozostawiają to, co znane, lubiane i wyruszają w dalszą drogę. Ze sobą zabierają tylko wspomnienia. Przez sześć lat dzieci uczyły się co to znaczy być dobrym człowiekiem, czym jest mądrość i wiedza, co oznacza szacunek i troska, jak godnie żyć. W ostatnim dniu  pobytu w murach naszej szkoły, stojąc po raz ostatni, składają przyrzeczenie, że tej nauki nie zapomną, że godnie będą reprezentowały szkołę na dalszej drodze swojego życia.

Następnie Pani Dyrektor dokonała podsumowania roku szkolnego. Dowiedzieliśmy się, jak poszczególne klasy wypadły w nauce, którzy uczniowie z poszczególnych klas okazali się najlepsi i otrzymali nagrody książkowe i świadectwa z paskiem. Najbardziej zasłużeni otrzymali z rąk Pani Dyrektor Agnieszki Iłenda dyplomy i nagrody.  Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim zdobycia nowych umiejętności, wspaniałych osiągnięć w nauce i sporcie, jak także konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Rodzicom podziękowała za zaangażowanie w życie klas i całej naszej szkoły, a nauczycielom i dzieciom za bardzo ciężką pracę podczas całego roku szkolnego.

Na końcu Pan Dyrektor podziękowała za długoletnią pracę pani Danucie Balcewicz, która w tym roku szkolnym odeszła na zasłużony wypoczynek, emeryturę.

Po uroczystości uczniowie udali się do klas, gdzie wychowawcy wręczyli świadectwa  pozostałym uczniom.

Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzymy by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i "ładujcie akumulatory", ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.