09 sierpnia 2016 07:30 | Aktualności

Letni obóz sportowy narciarzy biegowych 2016.

W drugiej połowie lipca 2016 r. liczna grupa narciarzy biegowych ze Starej Kamionki , Malawicz Dolnych i Szudziałowa wzięła udział w 9-cio dniowym, letnim obozie sportowym w Nowej Łuce nad Zalewem Siemianówka. Zawodnicy Ci są wyróżniającymi się członkami Uczniowskich Klubów Sportowych: UKS Orliki Stara Kamionka, UKS Strat Malawicze oraz UKS Sudovia Szudziałowo . Przedział wiekowy uczestników obozu był bardzo zróżnicowany ( od 1 klasy szkoły podstawowej do 3 klasy gimnazjum) , co nie utrudniało realizację podstawowych celów szkoleniowych.

Celem obozu było podniesienie umiejętności technicznych zawodników oraz przygotowanie się do zawodów sportowych na nartorolkach we wrześniu i październiku. Opiekunami młodzieży byli nauczyciele wychowania fizycznego z wyżej wymienionych szkół- Piotr Zaręba i Krzysztof Bach.

Narciarze biegowi szlifowali formę sportową doskonaląc technikę jazdy na nartorolkach na Zaporze Czołowej Zbiornika Siemianówka oraz uczestniczyli w codziennych, kilkudziesięciokilometrowych wycieczkach rowerowych. Łącznie zawodnicy zrobili ponad 140 km na nartorolkach i ponad 180 km na rowerach. Ciężkie przed i popołudniowe treningi przeplatane były grą w piłkę siatkową, piłkę nożną a także grą w tenisa ziemnego . Nie lada atrakcją też był samodzielny rejs łodzią wiosłową i kajakami po zalewie. W czasie wolnym dzieci nabierały sił do treningów korzystając z codziennej kąpieli nad zalewem.

Wyjazd na obóz letni możliwy był między innymi dzięki uzyskaniu przez kluby dotacji z Urzędu Miasta w Sokółce, Starostwa Powiatowego w Sokółce, Ministerstwa Sportu oraz Urzędu Gminy w Szudziałowie.

Piotr Zaręba.