Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych

Aktualności

28 września 2016 11:08 | Aktualności

Mistrzostwa Polski w biegach na nartorolkach w Marklowicach.

W miniony weekend w Marklowicach woj. śląskie rozegrano  Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w biegach na nartorolkach . W zawodach tych wzjęło udział blisko 200 najlepszych zawodników z kilkudziesięciu klubów narciarskich w 3 kategoriach wiekowych. Startowano na bardzo trudnej i niebezpiecznej trasie z dużym podbiegiem i stromym, długim zjazdem. Na zawodach tych wystartował SKI TEAM SOKÓŁKA ,w skład którego weszły zwodniczki UKS Start w Malawiczach oraz UKS Orliki w Starej Kamionce.

Jako pierwsze na trasę zawodów wyruszyły juniorki E, czyli dziewczęta urodzone w roku 2005                i młodsze. W tej kategorii zawodniczki miały do pokonania dystans 2 kilometrów stylem dowolnym. 

Najlepszy wyniki osiągnęła zawodniczka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski Weronika Juzeluk, czas zwyciężczyni to 6:25,3 minuty. Drugie miejsce zajęła Klaudia Traczyk z MKS Karkonosze Jelenia Góra (strata 31,1 sekundy), medal brązowy Mistrzostw Polski w tej kategorii przypadł po zaciętej walce Katarzynie Rećko z UKS Orliki w Starej Kamionce. Kasia straciła do zwyciężczyni 39,3 sekundy.

Rewelacyjnie w tej najmłodszej kategorii wypadły także: Zuzia Czabatorowicz – miejsce 7,              Ela Łowczecka -8 miejsce i Magda Ignatowicz -9 miejsce – wszystkie UKS Start                                w Malawiczach.

Kolejna kategoria  zawodów to najliczniejsza grupa juniorek D czyli roczniki 2004 i 2003, które także biegały dwójkę łyżwą.

Wśród dziewcząt w tej kategorii zwyciężyła, zdobywając złoty medal MP UKS Hanna Popko                z UKS Hubal Białystok, jej czas to 5:38,1 minuty. Srebro dla Marii Jakubiec z LKS Klimczok Bystra (+13,4 sekundy), brąz dla Kariny Probola z Tomaszowa Lubelskiego.

Dzielnie z góralkami walczyły nasze narciarki: Kamila Rećko Start Malawicze - wywalczyła 14 pozycję, zaś jej klubowa koleżanka- Julia Zajczyk uklasyfikowała się na 21 pozycji na                           40 startujących zawodniczek.

Najstarsza kategoria- juniorka C- czyli panie urodzone w latach 2001-2002 biegały  na dystansie             4 kilometrów stylem dowolnym.

Po zaciętej  rywalizacji o jak najlepsze miejsce w rankingu Mistrzostw Polski Natalia Fiedorec ze Startu  Malawicze zajęła dobrą,  14 lokatę.

Tą ważną narciarską imprezę uświetniła obecność Prezesa Polskiego Związku Narciarkiego -pana Apoloniusza Tajnera, który dokonał uroczystej dekoracji zwycięzców poszczególnych biegów.

 

Zawodniczki oraz trener narciarek Piotr Zaręba serdecznie dziękuje Panu Burmistrzowi Sokółki Adamowi Kowalczukowi , Dyrektorowi OSiR w Sokólce, Panu Piotrowi Rygasiewiczowi  za okazaną pomoc w wyjeździe na Mistrzostwa Polski i możliwość godnego reprezentowania Sokółki w biegach narciarskich.

                                                                                                                         Piotr Zaręba                 

Przeczytano: 316 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: