20 października 2016 16:14 | Aktualności

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

20 października 2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantką Komisariatu  Policji w Sokółce.  Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariuszka przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcała do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegała najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się też dobra znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.