26 października 2016 16:46 | Aktualności

PASOWANIE NA UCZNIA

W dniu 26 października odbyło się w naszej szkole wielkie święto pierwszaków. Dwoje dzieci zostało przyjętych w szeregi uczniowskiej braci naszej placówki. W tym szczególnym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice. Uroczystość przygotowała wraz z uczniami klasy drugiej i członkami Samorządu Uczniowskiego - wychowawczyni klasy pierwszej pani Ewa Ancypo. Punktem kulminacyjnym uroczystości było złożenie przyrzeczenia oraz pasowanie na ucznia, którego dokonała dyrektor szkoły pani Agnieszka Iłenda, a dotknięciem wielkim uczniowskim ołówkiem dopełniła ceremonii. Pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, dbać o dobre imię klasy, szkoły, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Następnie Pani Dyrektor i  przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli uczniom klasy I życzenia, a Wychowawczyni wręczyła pamiątkowe dyplomy. Rodzice natomiast, zorganizowali „słodkie” przyjęcie. Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.