10 listopada 2016 17:16 | Aktualności

"UMIEM PŁYWAĆ"

W roku szkolnym 2016/2017 chętni uczniowie klas I- III zostali objęci Programem Powszechnej Nauki Pływania "UMIEM PŁYWAĆ".

Program finansowany jest przez

• Ministerstwo Sportu i Turystyki
  • Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
  • Jednostki Samorządu Terytorialnego

Zajęcia na basenie mają na celu oswojenie dzieci ze środowiskiem wodnym, przezwyciężenie lęku, jak również zdobycie podstawowych umiejętności w pływaniu. Ma to na celu przygotowanie uczniów do właściwej nauki pływania. Program ten ma za zadanie zaspokoić określone zainteresowania sportowe uczniów, nauczyć dzieci bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, zapewnić rozrywkę i aktywny wypoczynek po nauce szkolnej, zaspokajać ich potrzeby ruchowe oraz korygować , poprawiać i zapobiegać powstawaniu wad postawy.