11 grudnia 2016 18:33 | Aktualności

XX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI A. MICKIEWICZA

Poezja Adama Mickiewicza cieszy się niesłabnącą popularnością, a organizowany w grudniu konkurs recytatorski przyciąga od lat wielu młodych recytatorów. Zmierzenie się z twórczością naszego narodowego wieszcza stanowi dla nich nie lada wyzwanie.

W dniu 10 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się już XX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 123 zawodników ze szkół miasta i gminy Sokółka. Nasza szkoła również wystawiła 3 swoich reprezentantów. Szkołę reprezentowali: Mateusz Czajkowski – klasa II, Maria Borys – klasa III i Julia Taudul – klasa VI.  Mimo dużej konkurencji i wysokiego poziomu trudności dwoje naszych uczniów odniosło sukces. Mateusz Czajkowski zdobył I , a Maria Borys III miejsce. Nagrodzeni uczniowie wspaniale poradzili sobie z recytacją. Wybrane wiersze wygłaszali z ogromnym zaangażowaniem, ekspresją i poczuciem humoru.

Zwycięzcom  gratulujemy udanego występu i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunom natomiast dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu.