22 grudnia 2016 15:36 | Aktualności

SPOTKANIE OPŁATKOWE

Boże Narodzenie - to czas szczególny, wyjątkowy okres w roku. To czas, który przywraca radość i nadzieję, ale jednocześnie zmusza do zadumy i refleksji. Każdy z nas nosi w sercu pragnienie, aby Święta Bożego Narodzenia były wyjątkowe, pełne ciepła, spokoju, życzliwości i dobroci. Kiedy gasną wszelkie spory, zapominane są urazy, a miłość i wsparcie ze strony bliskich są rozwiązaniem wszystkich problemów.

Jak co roku, w okresie przedświątecznym, kultywując tradycje Bożonarodzeniowe 22 grudnia, spotkaliśmy się wszyscy w naszej szkole na tradycyjnym opłatku.  Zaproszeni goście – Burmistrz Sokółki Pan Adam Kowalczuk oraz Radny Rady Miejskiej w Sokółce – Karol Puszko, rodzice, uczniowie, pracownicy szkoły tłumnie wypełnili odświętnie przystrojoną salę. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Agnieszka Iłenda, która wprowadziła wszystkich  w podniosły i wzruszający nastrój. Pan Burmistrz jak i Pan Karol  również złożyli wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia. Po uczcie duchowej, jakiej dostarczyli artyści występujący w inscenizacji wigilijnej, po kolędach, które towarzyszą niezmiennie podczas takich spotkań, podzieliliśmy się opłatkiem. Jak w piosence, wszyscy – wszystkim składali życzenia. Rodzice, uczniowie, pracownicy szkoły, nauczyciele i wychowawcy, dyrekcja oraz zaproszeni goście, którzy, jak co roku, nie zawiedli nas i zaszczycili swoją obecnością. Następnie wszyscy uczestnicy spotkania przystąpili do degustacji przygotowanych przez Rodziców naszych dzieci wigilijnych potraw. Wszystkim udzielił się radosny, świąteczny nastrój.

W taki oto sympatyczny sposób żegnaliśmy stary rok, a nadejście nowego napawa nas optymizmem i motywuje do stawiania sobie nowych zamierzeń i ich realizacji.

WESOŁYCH ŚWIĄT !