Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych

Aktualności

08 stycznia 2017 17:28 | Aktualności

Zimowy obóz narciarski w Czechach

Na początku grudnia grupa 52 osobowa   podlaskich narciarzy biegowych i trenerów                          z Białegostoku, Supraśla,  Starej Kamionki i Malawicz Dolnych uczestniczyło w zimowym obozie szkoleniowym w Pecu pod Śneżką w Czechach. Nasza reprezentacja składała się z ośmiu dziewczynek w wieku od  9 do 13 lat. Szkoleniowcem  sokólskich zawodniczek  był Piotr Zaręba. Narciarzom i w tym roku dopisały warunki śniegowe, Grubość pokrywy śnieżnej wynosiła ok. 20 cm - 30cm.  Uczestnicy obozu  mogli korzystać z wielu   tras narciarskich do stylu klasycznego jak i łyżwowego . Trening wysokogórski na wysokości 1290 m n.p.m   w specyficznym mikroklimacie Czarnej Góry pozytywnie wpływał na wydolność fizyczną młodych sportowców, którzy pokonali łącznie ponad 165 km. Liczne długie podbiegi oraz  strome zjazdy umożliwiały narciarzom pokonywanie własnych słabości.   Oprócz wyczerpujących kilkugodzinnych treningów w zmiennych warunkach pogodowych /mróz, deszcz, mgła , wiatr, słońce, lód / dzieci korzystały również z basenu oraz licznych atrakcji hotelowych. Dziesięciodniowy pobyt na zgrupowaniu dzieciom umilała codzienna odrabianka.  Narciarze w trakcie pobytu na obozie poznawali czeską kulturę, zwyczaje  i specyficzną kuchnię.

Ciężka praca na zimowym obozie szkoleniowym ,,pierwszy śnieg” będzie miała ogromny wpływ na sukcesy młodych zawodników w nadchodzącym sezonie narciarskim.

Wyjazd na obóz narciarski możliwy był m.inn dzięki uzyskaniu dotacji   ze Starostwa Powiatowego w Sokółce, Urzędu Miasta w Sokółce oraz z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

                                                                                                            Piotr Zaręba

 

 

Przeczytano: 199 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: