Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych

Aktualności

18 stycznia 2017 16:22 | Aktualności

Historyczny dzień dla sokólskiego narciarstwa.

               Dziś, 17 stycznia 2017 roku odbyły się w Lesie Pietrasze w Białymstoku Igrzyska, Gimnazjada i Licealiada Województwa Podlaskiego w Narciarstwie Biegowym.  W kategorii szkół podstawowych startowało 9 szkół (70 zawodniczek) , gimnazjów również 9 szkół  (49 zawodniczek). Dziewczęta szkół podstawowych rywalizowały na dystansie 2,2 km, zaś dziewczęta klas gimnazjalnych na 3,3 km stylem dowolnym. Do klasyfikacji drużynowej liczone było 5 najlepszych wyników osiągniętych przez zawodniczki z danej szkoły zaś w gimnazjach 4.

Drużyna dziewcząt z SP w Malawiczach odniosła historyczny sukces. Pokonała ona szkołę narcirską nr 32 z Białegostoku  wywalczjąc sobie srebrny medal. Nasze zawodniczki uległy jedynie  drużynie Zespołu Szkół Sportowych narciarskich z Supraśla przegrywając z nimi o setne sekundy. Gdyby nie wypięcie się narty podcza biegu jednej z zawodniczek i utracie blisko 2 minut dziewczynki  z Malawicz oraz upadek Julki sięgnęły by z olbrzymią przewagą czasową  po pierwsze złoto w historii szkoły.  Na ten wielki sukces drużynowy zapracowały: Julia Zajczyk 6klasa (miejsce indywidualne 4), Elżbieta Łowczecka kl. 4 (miejsce 5), Zuzanna Czabatorowicz kl. V (miejsce 7), Julia Taudul    kl. V(miejsce 16) oraz miejsce 21 przypadło ucz. kl. V Magdalenie Ignatowicz.

Sukcesem zakończył się również start Katarzyny Rećko uczennicy kl. IV SP w Starej Kamionce, która po morderczej walce pokonała 67 starszych od siebie zawodniczek wywalczając sobie brązowy medal Igrzysk Województwa Podlaskiego w Narciarstwie Biegowym. Jest to również historyczne osiągnięcie indywidualne dla szkoły w Starej Kamionce, ponieważ przez wiele lat nie udało się uzyskać  tak wysokiej pozycji w zawodach tej rangi.  Drużyna Kasi w składzie: Anna Szomko kl.VI miejsce 11, Urszula Kucharewicz kl. IV miejsce 19, Weronika Czeremcha kl. VI miejsce 21, Natalia Paszko kl.VI  miejsce 29 – uklasyfikowała się na bardzo bobrym 4 miejscu.

Niemniej okazale zaprezentowały się narciarki reprezentujące Gimnazjum nr 3 w Sokółce (poniekąd zawodniczki z Malawcz i Starej Kamionki),  które po wyczerpującym biegu na dystansie  3,3 km wywalczyły drużynowy brąz. Do tego sukcesu przyczyniły się: Natalia Fiedorec ,kl. II miejsce 9, Kamila Rećko kl. I, miejsce 12    , Monika Szomko kl. II  miejsce 14  i Monika Płońska  kl. I miejsce   28 .

Zdobyte puchary i medale ukoiły zmęczenie zawodniczek.

Wszystkim narciarkom należą się gromkie brawa i wielki szacunek za ogromne poświęcenie i sportową walkę promując nie tylko swoje szkoły czy kluby ale również Sokółkę.

Jutro ( środa) o świcie dziewczynki wyruszają do Siedlec gdzie rozegrany będzie drugi  z pieciu Biegów na Igrzyska w ramach Narodowego Rozwoju Biegów Narcirskich. Powodzenia na zawodach.

     Trener zawodniczek Piotr Zaręba

 

 

Przeczytano: 238 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: