Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych

Aktualności

28 stycznia 2017 15:43 | Aktualności

BIEG NARCIARSKI W SUPRAŚLU

           25 stycznia 2017 roku w Supraślu na trasach biegowych Uroczyska-Glinki odbyła się trzecia edycja Biegu Na Igrzyska w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich. Kilkudziesięciu zawodników z Siedlec, Białegostoku, Supraśla, Starej Kamionki  i Malawicz  rywalizowało na lekko oblodzonej trasie na dystansie 1, 2, i 3 km techniką dowolną. W najstarszej kategorii juniorki C rewelacyjnie zaprezentowała się Natalia Fiedorec (Start Malawicze), która na dystansie 3 km pokonała utytuowane rywalki z Supraśla , Siedlec  i Białegostoku wywalczając sobie srebrny medal. Przegrala ona jedynie o 6 sekund z zawodniczką z Supraśla. Na tym samym dystansie Monika Szomko (Orliki Stara Kamionka) metę przekroczyła jako 6 .

W młodszej kategorii juniorka D na dystansie 2 km równie dobrze poradziły sobie zawodniczki Startu Malawicze: Kamila Rećko- miejsce 4 (strata do trzeciego miejsca 5 sekund) , Julia Zajczyk po dwóch upadkach była 7 natomiast Anna Szomko  (Orliki Stara Kamionka) na mecie zameldowała się jako 10. Nadmienić należy, iż w tej kategorii wiekowej dziewczynki rywalizowały o miejsca medalowe z aktualną, dwukrotną,  złotą  medalistką Mistrzostw Polski w narciarstwie biegowym – Hanną Popko reprezentującą UKS Hubal Białystok.

Najliczniejszą grupę stanowiły narciarki z rocznika 2005 i młodsze. W tej kategorii wiekowej najlepiej wypadła Magdalena Ignatowicz (Start Malawicze), która po zaciętej walce z zawodniczką z Supraśla i Siedlec zajęła drugie miejsce. Kasia Rećko (Orliki Stara Kamionka) uklasyfikowała się na 5 miejscu, Elżbieta Łowczecka 6 i Zuzanna Czabatorowicz 7 miejsce.

 Pierwsza dwunastka  z rankingu Regionalnego Grupy Mazowiecko – Północnej będzie miała prawo startu w wielkim Finale Krajowym Grupy Azoty, który odbędzie się w marcu w Jakuszycach. Pozostały jeszcze dwa starty: 8 lutego  w Siedlcach  i finał grupy w końcu lutego w Szelmencie. Tym bardziej trwa wielka rywalizacja między wszystkimi narciarzmi o zapewnienie sobie miejsca w szczęśliwej, finałowej dwunastce.

Ponadto część narciarek po uzyskaniu kwalifikacji z Igrzysk i Gimnazjady Województwa Podlskiego zapewniło sobie start w Finale Krajowym Igrzysk i Gimnazjady w narciarstwie biegowym, które odbędą się w dniach 2-5 marca 2017r w Białce Tatrzańskiej.

Kolejnym ważnym sprawdzianem narciarskich umiejętności będzie udział naszych zawodniczek w Ogólnopolskim Biegu Jaćwingów, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 29 stycznia  w Gołdapi.

                                                                                                   Piotr Zaręba

Przeczytano: 248 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: