24 marca 2017 17:42 | Aktualności

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

W dniu  24 marca 2017 roku odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas III organizowany przez  Zespół Szkół Integracyjnych w Sokółce. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowały dwie uczennice – Maria Borys i Patrycja Stankiewicz.

Celem tej formy rywalizacji było zachęcenie do czytania, rozbudzenie wrażliwości na piękno słowa, przybliżenie literatury dziecięcej, a także uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze.

Na wstępie powitano wszystkich zebranych i zapoznano uczestników z przebiegiem konkursu. Uczniowie losowali kolejność, w której prezentowali swoje teksty. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszej części trzecioklasiści czytali na głos przygotowany przez siebie fragment prozy zawierający dialog i opis. Czytający musieli zmieścić się w 3 minutach. Następnie Komisja po  naradzie i przeliczeniu punktów za czytanie wybrała 10 osób, które zakwalifikowały się do drugiego etapu, czyli finału. W szczęśliwej dziesiątce, znalazła się też nasza dzielna uczennica – Marysia Borys, która poradziła sobie z czytaniem wylosowanego przez siebie wiersza i zajęła III miejsce.

Każdy z uczestników starał się wyrazić, to, co czyta, jak najlepiej. Poprzez  odpowiedni ton i barwę głosu starał się  wzbudzić  ciekawości i wzruszenie wśród słuchaczy. Na sali panowało skupienie i cisza.

Po ogłoszeniu wyników, każdy uczestnik został obdarowany nagrodami oraz dyplomami, a zwycięzcy otrzymali dodatkowo nagrody książkowe.