04 kwietnia 2017 18:26 | Aktualności

Warsztaty profilaktyczne " ALKOHOL? NIE WARTO!"

03.04.2017 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne skierowane do uczniów klas IV – VI przeprowadzone przez przedstawiciela  Polskiego Centrum Profilaktyki. Zajęcia  nosiły tytuł  „Alkohol? Nie warto!”  Głównym celem warsztatów było przekazanie uczniom informacji, czym jest alkohol i jakie jest jego działanie na mózg człowieka i funkcjonowanie całego organizmu.

Uczniowie zostali  uświadomieni  jak szkodliwe może być dla ich zdrowia palenie papierosów, picie alkoholu i zażywanie narkotyków. Problem ten bowiem od jakiegoś czasu znacznie się pogłębia. Młodym ludziom używki te wydają się atrakcyjne. Uważają oni, że bez nich nie ma dobrej zabawy. Nie przejmują się zdrowiem i konsekwencjami uzależnień. Brakuje im wiedzy na temat skutków oddziaływania tych substancji na organizm i psychikę człowieka. Nie zdają sobie sprawy z tego, jak krótka droga prowadzi do nałogu. Prowadząca zajęcia z doświadczenia, jakie zdobywa w pracy, przytoczyła wiele faktów dotyczących młodych nałogowców. Okazało się, iż osoby uzależnione, sięgając po alkohol czy papierosy, chciały jedynie zaspokoić swą ciekawość, poczuć smak, jednorazowo uciec od problemu lub się zabawić. Uczniowie dzięki warsztatom poznali zgubne skutki palenia papierosów, picia alkoholu i zażywania narkotyków. Program został sfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.