06 kwietnia 2017 20:02 | Aktualności

KONKURSY PLASTYCZNE

W marcu, uczniowie naszej szkoły brali udział w dwóch konkursach plastycznych. Pierwszy z nich, organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, dotyczył zachowania bezpieczeństwa na wsi „BEZPIECZNIE NA WSI TO PODSTAWA – ŚRODKI CHEMICZNE TO NIE ZABAWA”. Cele konkursu:

- promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego;

- popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

Drugi  konkurs „ PTAKI POLSKIE” był skierowany do dzieci przedszkolnych i uczniów klas I – III. Jego organizatorem było Przedszkole nr 2 w Sokółce, którego główny cel to upowszechnianie wiedzy na temat ptaków i ich życia jak i rozwijanie wśród dzieci wrażliwości na piękno przyrody.

Dzieci miały za zadanie wykonać pracę plastyczną na podane wyżej tematy. Spośród wielu prac do dalszego etapu zakwalifikowały się prace wykonane przez następujących uczniów:

1. Sebastian Arciuch - kl. II ( Bezpiecznie na wsi….)
  2. Mateusz Czajkowski - kl. II ( Bezpiecznie na wsi….)
  3.  Oliwia Borys - kl II ( Bezpiecznie na wsi….)
  4. Julia Stankiewicz -  oddział przedszkolny ( Bezpiecznie na wsi….)
  5. Sebastian Arciuch - kl. II ( Polskie ptaki)
  6. Mateusz Czajkowski -  kl. II ( Polskie ptaki)
  7. Damian Sosinowicz -  kl. II ( Polskie ptaki)
  8. Bartosz Szyszko kl. I -  ( Polskie ptaki)
  9. Kacper Mielachowicz – oddział przedszkolny  ( Polskie ptaki)
  10.   Julia Stankiewicz -  oddział przedszkolny ( Polskie ptaki)
  11.   Maria Borys – kl. III ( Polskie ptaki)
  12.  Marcin Dziedziul – kl. III ( Polskie ptaki)

Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursów.