25 kwietnia 2017 17:30 | Aktualności

WYCIECZKA DO SOKÓŁKI

Szalone bajeczki z dziadunia teczki” to tytuł teatrzyku, na który 24 kwietnia 2017 roku wybrały się dzieci z  oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – III naszej szkoły. Zorganizowany w kinie w Sokółce występ, przybliżył dzieciom twórczość dwóch pisarzy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Kto z nas nie zna takich utworów jak: „Okulary”, „Kłamczucha”, „Katar” czy „Rzepka”. To tylko niektóre z wierszy, które w ciekawy sposób zostały przedstawione dzieciom. Światła, muzyka, rekwizyty, dekoracje wszystko to skutecznie skupiło uwagę dzieci. Oplecione bajkową scenerią wiersze sprawiały, że dzieci same odpowiadały na stawiane pytania. Zabawne dialogi wypowiadane przez aktorów powodowały, że na sali słychać było śmiech małych słuchaczy.

Największym przeżyciem dla dzieci było zaproszenie na scenę i wspólna inscenizacja wiersza „Rzepka”. Na koniec wszystkie dzieci razem z aktorami zaśpiewały piosenkę „Fantazja”, a ich radości nie było końca.

Oprócz oglądania przedstawienia, dzieci odwiedziły też Muzeum Ziemi Sokolskiej, gdzie uczestniczyły w lekcji muzealnej „Po nitce do kłębka”. Uczniowie mieli możliwość poznania historii obróbki lnu. Największą jednak atrakcją była okazja własnoręcznej pracy na krosnach.

Wiele radości sprawiła też uczestnikom wycieczki wizyta w lodziarni.

W tym urokliwym i klimatycznym miejscu dzieci znalazły chwilę wytchnienia i odpoczynku.