28 kwietnia 2017 15:33 | Aktualności

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

27 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji obchodów dnia 3 maja. Jest to ważny dla każdego Polaka dzień. Jest to data uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji. W tym dniu każdy patriota wywiesza  biało-czerwoną flagę.

Jak co roku uczciliśmy to święto w naszej szkole. Akademię z tej okazji przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem pana Andrzeja Szydłowskiego. Uczniowie przypomnieli wydarzenia historyczne związane z uchwaleniem konstytucji. Aktorzy starali się przybliżyć najważniejsze daty, postacie i wydarzenia z tamtego okresu w dziejach Polski. Na koniec wszyscy odśpiewaliśmy hymn państwowy, nagrodziliśmy młodych aktorów gromkimi brawami, po czym wszyscy rozeszli się na lekcje.