Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych

Aktualności

18 maja 2017 18:49 | Aktualności

VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM ,,WIEM, CO CZYTAM”

18 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Sokółce odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem ,,Wiem, co czytam" dla uczniów klas I - III. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowali: Oliwia Borys i Mateusz Czajkowski z klasy II oraz Kamil Plichta z klasy III. 

Celem konkursu było sprawdzenie rozumienia czytanych tekstów oraz wykorzystania zawartych w nich informacji. Organizatorzy przygotowali małym uczestnikom konkursu długie i trudne teksty do przeczytania. Następnie musieli oni wyszukiwać w tych tekstach określone zdania, skreślać zdania niepasujące do tekstu, ocenić prawdę lub fałsz w zdaniach, odpowiadać na zadane pytania, skreślać błędne odpowiedzi, układać pytania do podanych zdań, porządkować według alfabetu wyszukane w tekście wyrazy itp. Wszyscy w skupieniu rozwiązywali swoje testy i dość dobrze sobie z nimi poradzili. 

Nasi uczniowie - Oliwka Borys i Mateusz Czajkowski z klasy II zostali wyróżnieni w tym konkursie. Otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i wiele drobnych upominków. Umiejętność czytania ze zrozumieniem na pewno  przyda Im się w życiu! Gratulacje za dzielne reprezentowanie szkoły w licznych konkursach!  Liczymy na kolejne sukcesy! 

                                                 

                                                                               Ewa Ancypo

               

Przeczytano: 368 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: