Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych

Aktualności

13 czerwca 2017 16:40 | Aktualności

Puchar Podlasia w biegach na nartorolkach

                    W dniu 11 czerwca 2017 roku w uzdrowisku Supraśl rozegrano Puchar Podlasia                    w biegach na nartorolkach. W zawodach tych uczestniczyło kilkudziesięciu najlepszych narciarzy województwa podlaskiego, którzy startowali stylem dowolnym na dystansach od 10 km (seniorzy) do 1 km dla najmłodszej kategorii (klasy IV i młodsi). Celem  zawodów było propagowanie biegów na nartorolkach jako dobrą formę aktywnego wypoczynku i alternatywę dla zmian klimatycznych zachodzących w naszym środowisku.

              Zmagania sportowców uświetnił start Mistrza Polski seniorów w biegach narciarskich Daniela Iwanowskiego reprezentującego barwy Rawy Siedlce, Mistrzyni Polski juniorek D                     w biegach narciarskich Hanny Popko reprezentującej barwy UKS Hubala Białystok oraz nie zabrakło  też i ,,naszej" brązowej medalistki Mistrzostw Polski w biegach na nartorolkach z 2016 roku  w kategorii juniorka E – Kasi Rećko z UKS Orliki w Starej Kamionce. 

W tej imprezie narciarskiej   wystąpił  w jedenastoosobowym składzie SkiTeam Sokółka złożony                   z narciarek ze Starej Kamionki i Malawicz. 

            Po raz pierwszy w historii sokólskich biegów narciarskich wszystkie miejsca na podjum                 w kategorii  juniorka E i D należały do nas. Zawodnicy ze szkół sportowych z Supraśla                              i Białegostoku zostali dosłownie zdeklasowani.  Bardzo dobrze pobiegła na dystansie 1 km Kasia Rećko ze Starej Kamionki, która pokonała wszystkie rywalki i stanęła na najwyższym stopniu podjum. Srebro wywalczyła Ela  Łowczecka ze Startu Malawicze zaś o brązowy medal powalczyła Ula Kucharewicz z Orlików Stara Kamionka. Bardzo dobrze wypadła najmłodsza narciarka Maria Borys z Malawicz, ucz. kl. II, która startując ze starszymi rywalkami zapewniła sobie 6 lokatę.

          Najliczniejszą grupę startujących juniorek D stanowiły dziewczęta z klas V i VI. Walczyły one na dystansie 2 km. W biegu tym żadnych szans swoim przeciwniczkom nie dała  zawodniczka                   UKS Start Malawicze, Julia Zajczyk, która na metę dotarła z 42 sekundową przewagą. Na podjum obok ,,złotej Julki" stanęły jej klubowe koleżanki – srebro wywalczyła Magda Ignatowicz zaś brąz przypadł Zuzi Czabatorowicz. Natomiast o czwarte miejsce musiała dobrze powalczyć zawodniczka Orlików Stara Kamionka – Natalia Czeremcha. Ewa Rećko zostałą sklasyfikowana poza pierwszą szóstką.

           Jednak najwięcej emocji dostarczył bieg juniorek C na dystansie 3 km. W biegu tym wystartowały nasze zawodniczki ze Startu Malawicze – Natalia Fiedorec i Kamila Rećko oraz m.inn  aktualna  Mistrzyni Polski juniorek D w biegach narciarskich Hanna Popko. Wola walki , motywacja i ambicja naszych narciarek była imponująca. Dziewczyny dały dosłownie czadu.  Jaka była radość SkiTeamu Sokółka, gdy speaker otrzymał wyniki biegu i ogłosił ,że Mistrzynią Pucharu Podlasia w  biegu na 3 km została Natalia Fiedorec, która pokonała o 12 sekund Mistrzynię Polski.  Brawo Natalka. Dla młodszej Kamili zabrakło kilku sekund aby stanąć na podjum. Zajęła czwarte miejsce.

           Organizator : Podlaski Okręgowy Związek Narciarski, Podlaska Federacja Sportu oraz Zespół Szkół Sportowych w Supraślu, UKS Hubal Białystok i producent polskich nartorolek Rollspeed z Ogrodniczek ufundowali wszystkim medalistom pamiątkowe  medale i nagrody rzeczowe. Natomiast Mistrzyniom, Natalii Fiedorec i Kasi Rećko ,  zostały  ufundowane nartorolki. 

         Jako trener wszystkim moim narciarkom dziękuję za trud włożony w wielogodzinne treningi,   setki przejechanych kilometrów oraz wiader wylanego potu. Ale satysfakcja i nagroda była tego warta. Dziękuję również rodzicom , panu Wojtkowi Borys i Wojtkowi Czabatorowicz za pomoc                w dowozie  narciarek na zawody.

        Przed narciarkami krótki okres roztrenowania. Jednak dla wielu a nich wakacje będą bardzo pracowite. Czekają na nie dwa obozy . Pierwszy siłowo-techniczny w Szelmencie i drugi wytrzymałościowy nad Zalewem Siemianówka. We wrześniu wszyscy będziemy mogli dopingować naszym sokólskim narciarkom podczas Mistrzostw Podlasia w biegach na nartorolkach w Sokółce                          a najlepsze z nich będą walczyć o medale Mistrzostw Polski w Marklowicach.

                                                                                                    Piotr Zaręba

Przeczytano: 259 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: