Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych

Aktualności

28 września 2017 17:47 | Aktualności

Mistrzostwa Polski w biegach na nartorolkach

         W miniony weekend w Marklowicach woj. śląskie rozegrano  Mistrzostwa Polski  w biegach na nartorolkach . W zawodach tych wzjęło udział blisko 300 najlepszych zawodników kraju                                 z kilkudziesięciu klubów narciarskich startując we wszystkich  kategoriach wiekowych.                          W dwudniowych zmaganiach rywalizowano w strugach deszczu na bardzo trudnej i niebezpiecznej trasie z dużym podbiegiem i stromym, długim zjazdem.

Na zawodach tych wystartował 7-osobowy SkiTeam Sokółka  ,  w skład którego weszły zwodniczki UKS Start w Malawiczach oraz UKS Orliki w Starej Kamionce.

Nasze narciarki miały do pokonania dystans od 2 km do 6 km. Najlepszy 8 wynik w biegu na 2 km osiągnęła zawodniczka UKS Orliki w Starej Kamionce, Kasia Rećko (ubiegłoroczna brązowa medalistka MP) . W tym roku na pierwszym letnim obozie Kasia doznała kontuzji (złamanie łopatki- 3 tygodnie  bark w gipsie uniemożliwił jej uczestnictwo w drugim obozie kondycyjnym).  Z  tego względu nie mogła powtórzyć ubiegłorocznego wyczynu. Na tym samym dystansie                    Elę Łowczecką Start Malawicze sklasyfikowano po niefortunnym upadku na 12 miejscu. 

Kolejną, liczną grupę narciarek stanowiły juniorki D czyli rocznik 2004 i 2005, które biegały na                dystansie 2 km i 4 km.

Bardzo dzielnie i ambitnie walczyły z góralkami nasze narciarki:  Julia Zajczyk Start Malawicze - wywalczyła 13 pozycję, zaś jej klubowa koleżanka- Zuzia Czabatorowicz uklasyfikowała się na 22 pozycji na  blisko 35 startujących zawodniczek.

Natomiast juniorka C- czyli panie urodzone w latach 2002-2003 biegały  na dystansie 4 i 6 kilometrów stylem dowolnym.

Po zaciętej  rywalizacji o jak najlepsze miejsce w rankingu Mistrzostw Polski Natalia Fiedorec  Start  Malawicze zajęła dobrą,  19 lokatę. Niewielką stratę do Natalki miała Kamila Rećko, która na metę dotarła jako 20, zaś Monika Szomko Orliki Stara Kamionka powalczyła o 23 lokatę.

Tą ważną narciarską imprezę uświetniła obecność Prezesa Polskiego Związku Narciarkiego -pana Apoloniusza Tajnera, który dokonał uroczystej dekoracji zwycięzców poszczególnych biegów.

 

Zawodniczki, rodzice  oraz trener narciarek Piotr Zaręba serdecznie dziękuje Burmistrzom Sokółki oraz  Dyrektorowi OSiR w Sokólce za okazaną pomoc w wyjeździe na Mistrzostwa Polski i możliwość godnego reprezentowania Sokółki w biegach narciarskich.

 

Kolejne zmagania sokólskich narciarek odbędą się 1 października w Siedlcach, gdzie będą walczyć                  o Mistrzostwo Mazowsza. Natomiast 8 października Sokółka będzie organizatorem Otwartych Mistrzostw Województwa Podlaskiego w biegach na nartorolkach , na których w licznej obsadzie wystąpią nasze narciarki. Szczegóły zawodów wkrótce .

 

                                                                                                 Trener zawodniczek , Piotr Zaręba

Przeczytano: 225 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: