Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych

Aktualności

02 października 2017 16:03 | Aktualności

Mstrzostwa Mazowsza w biegach na nartorolkach

1 października 2017 w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Mazowsza w biegach na nartorolkach,                     w których uczestniczyło kilkudziesięciu narciarzy z Mazowsza i Podlasia. Rywalizowano na dystansach od 2 km w roczniku 2006 i młodsze, 3 km w rocznikach 2004-2005, 6 km w rocznikach 2002-2003 oraz 6 km w kategorii juniorki A,B i seniora.

W zmaganiach tych bardzo dobrze wypadły narciarki z Malawicz i Starej Kamionki. Rewelacyjnie pobiegła na 3km zawodniczka UKS Start Malawicze Julia Zajczyk, która na metę z  dużą przewagą czasową zameldowała się jako pierwsza. Niespodzianką okazał się bieg Ewy Rećko UKS Orliki Stara Kamionka, która pięknie powalczyła o srebro. Zuzia Czabatorowicz Start Malawicze tym razem musiała zadowolić sie brązowym medalem.Tuż za podium jako czwarta stanęła Magda Ignatowicz a siódma lokata należała do Weroniki Reszuta . Obie Start Malawicze. Natomiast niefortunny upadek tuż za startem Weroniki Czeremcha uniemożliwił jej kontynuowanie biegu.

Wielu sportowych emocji dostarczył też bieg na 2 km naszych najmłodszych narcarek. Była to najliczniejsza kategoria wiekowa, w której startowało 24 uczestniczek. Po biegu pościgowym Kasia Rećko Orliki Stara Kamionka wywalczyła sobie brązowy medal. Tym razem Ela Łowczecka z Malawicz  musiała zadowolić się piątą lokatą. Równie dobrze spisały się inne ,,maluszki" . Dominika Nowak Orliki Starta Kamionka po zaciętej walce na metę dotarła jako 8 zaś Marysia Borys ze Startu Malawicze zajęła dobrą 12 lokatę.

Również Kamila Rećko, zawodniczka UKS Start Malawicze w dniu dzisiejszym pokazała pazurki i po bardzo emocjonującej walce o trzecie miejsce na podjum pokonała w biegu na 6 km zawodniczkę z Siedlec.

Wszystkim zawodniczkom za sportową walkę należą się gromkie brawa.

                                                                             

 

Natomiast już w najbliższą niedzielę 8 października 2017 roku Sokółka będzie organzatorem Mistrzostw Województwa w biegach na nartorolkach. Zawody te odbędą się o godzinie 11. Start w okolicy budynku Starostwa Powiatowego począwszy od najmłodszych kategorii aż do seniora. Trasa długości 1250 m  będzie biegła ulicami Sikorskiego, Dąbrowskiego , Ściegiennego i Piłsudskiego. W bardzo licznej obsadzie będzie można zobaczyć nasze narciarki w akcji . Kibice bardzo mile widziani.

 

                                                                              Piotr Zaręba

 

Przeczytano: 160 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: