12 października 2017 17:16 | Aktualności

"KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO"

12 października gościliśmy w naszej szkole panią policjantkę z KKP w Sokółce, która w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” przeprowadziła z uczniami prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mówiła uczniom o tym, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, dlaczego tak ważne dla bezpieczeństwa pieszych są elementy odblaskowe, o czym należy pamiętać jadąc samochodem oraz jakie są numery telefonów do służb ratunkowych. Dzieciutrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, wykorzystując do tego rozwijające wyobraźnię Miasteczko Umiejętności Drogowych. Dzięki takim atrybutom uczniowie mogli wcielić się w rolę pieszego i kierującego. Dzieci uczyły się, którą stroną jezdni ma obowiązek poruszać się pieszy, jak należy zachować się na przejściu dla pieszych oraz jak rozpoznawać na nim sygnały świetlne. Z kolei „mali kierowcy” mieli obowiązek zwracać szczególną uwagę na pieszych. Symulacje w formie zabawy bardzo spodobały się dzieciom oraz przypomniały i usystematyzowały wiedzę, którą w tym temacie otrzymują również w szkole.

Dodatkową atrakcją spotkania uczniów z panią policjantką, była też obecność w naszej szkole przedstawicieli Twojej Telewizji Regionalnej, którzy rozmawiali z dziećmi o zachowaniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.