13 października 2017 20:20 | Aktualności

PASOWANIE NA UCZNIA

13 października w naszej szkole odbyło się wielkie święto, Pasowanie na Ucznia. Z ogromną radością, oficjalnie przyjęliśmy do grona uczniów naszej szkoły 5 pierwszoklasistów. Uroczystość rozpoczęła  pani Dyrektor krótkim przemówieniem. Następnie uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w czasie którego z ogromnym zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez nich uroczystej przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią Dyrektor Agnieszkę Iłenda. Świadkami tej podniosłej chwili byli: rodzice, nauczyciele oraz starsi koledzy i koleżanki. Dzieci świetnie prezentowały się w stroju galowym na tle pięknej dekoracji, którą wykonały Mamy pierwszaków. Dzieci wzorowo zdały swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyły na zaszczytne miano ucznia Szkoły Podstawowej w Malawiczach Dolnych.

Po części oficjalnej, na pierwszaków czekał niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Rodziców i zabaw przy muzyce.

Nie tylko dla pierwszoklasistów i ich rodziców, ale również dla nas nauczycieli była to chwila bardzo wzruszająca, wyjątkowa i ważna. Życzymy naszym milusińskim radosnego wkroczenia w tajemniczy i fascynujący świat nauki.