06 listopada 2017 16:35 | Aktualności

"LABORATORIUM BEZPIECZNEGO INTERNETU" - warsztaty

6 listopada 2017 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach pn. „Laboratorium Bezpiecznego Internetu T-Mobile” w ramach projektu edukacyjnego realizowanego przez T-Mobile.

Zajęcia w ramach Laboratorium Bezpiecznego Internetu T‑Mobile miały na celu zwiększenie świadomości wśród najmłodszych na temat zagrożeń płynących z użytkowania Internetu oraz poszerzenie wiedzy nauczycieli w zakresie nowoczesnych metod przygotowywania uczniów do świadomego korzystania z sieci. W trakcie zajęć dzieci uczyły się, m.in.: jak uniknąć przechwycenia danych z komputera, jakich treści nie należy publikować w Internecie, dlaczego nie powinno się zamieszczać w sieci zdjęć ośmieszających kogoś oraz jak bronić się w przypadku próby skrzywdzenia.