Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych

Aktualności

08 listopada 2017 19:03 | Aktualności

OPERA I WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ

Dnia 08.11.2017r. nasi starszacy, czyli uczniowie klas IV- VII, wyruszyli na wycieczkę do Białegostoku.

Odwiedziliśmy Operę i Filharmonię Podlaską, w której braliśmy udział w warsztatach "O operze". Dzieci dowiedziały się, jakie są składowe przedstawienia operowego, a także kto i co jest potrzebne, aby takowe mogło się odbyć. Brały też udział w mini- operze, oglądały przykładowe częsci opery, miały też okazję zabawić się w kostiumografów i zaprojektować oraz własnoręcznie stworzyć kostiumy. 

Następnym punktem były odwiedziny w VR- wirtualnej rzeczywistości- Cyber Sowie. Oglądaliśmy świat w goglach, które przeniosły nas w świat wulkanów, a dzięki rzeczowemu podejściu prowadzącej zajęcia, wiele się o nich dowiedzieliśmy. Chłopcy i dziewczęta mogli też wirtualnie przejechać się kolejką, pospacerować po górach, a w części "retro" pograć w gry telewizyjne. Było wiele śmiechu, okrzyki zachwytu i niedowierzania. 

Ostatnim miejscem, po tylu emocjach, była restauracja McDonald's, której uczniowie nie mogli się doczekać już od momentu wyjazdu. 

Wycieczka była bardzo udana. Nasi podopieczni zostali pochwaleni, a co za tym idzie, bardzo docenieni przez prowadzących zajęcia zarówno w operze, jak i w Cyber Sowie. Jesteśmy dumni! Oby więcej takich wyjazdów.

 

Urszula Gremza

Przeczytano: 252 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: