21 listopada 2017 17:27 | Aktualności

Spektakl "WYLOGUJ SIĘ"

„WYLOGUJ SIĘ''  to spektakl terapeutyczny, który oglądaliśmy dziś w naszej szkole. Przedstawienie  poświęcone było problemowi uzależnienia od komputera i Internetu wśród dzieci i młodzieży, które pokazało  przykłady ryzyka, jakie niesie ze sobą nadmierne i niekontrolowane korzystanie z komputera. Uczniowie sami mogli doświadczyć, w jaki sposób długie godziny spędzone przed ekranem komputera telefonu, iPada, tableta wpływają na naszą koordynację, sprawność ruchową czy wzrok. Uczniowie mieli możliwość założenia specjalnych okularów, które imitowały sposób widzenia świata osoby, która spędza długie godziny przed ekranem. Ciekawym okazało się połączenie lekcji z muzyką. Uczniowie byli zachwyceni perkusją, chętnie uczestniczyli w zabaw, klaskali w rytm, próbowali swoich sił z zawodowym muzykiem. Wierzymy, że ta wspaniała lekcja odpowiedzialnego korzystania z nowoczesnych technologii przyczyni się do tego, iż nasi uczniowie rozważnie będą gospodarować czasem spędzonym przed komputerem.