13 grudnia 2017 18:14 | Aktualności

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza

Dnia 9 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza. Młodzi recytatorzy prezentowali swoje interpretacje poezji wieszcza. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowali: Kacper Mielachowicz – klasa I,  Mateusz Czajkowski  – klasa III, Maria Borys i Natalia Waleszczyk – klasa IV oraz Zuzanna Czabatorowicz  z klasy VI. Wszyscy bardzo dobrze opanowali trudne utwory naszego poety.  Mimo dużej konkurencji i wysokiego poziomu trudności troje naszych uczniów odniosło sukces. Kacper Mielachowicz zdobył I miejsce, Mateusz Czajkowski  II , a Maria Borys III miejsce. Nagrodzeni uczniowie wspaniale poradzili sobie z recytacją. Wybrane wiersze wygłaszali z ogromnym zaangażowaniem, ekspresją i poczuciem humoru.

Wszyscy Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a laureaci i osoby wyróżnione dyplomy i nagrody w postaci książek.

Gratulujemy zwycięzcom i opiekunom.