19 grudnia 2017 16:55 | Aktualności

PROGRAMOWANIE OD PODSTAW

Od początku grudnia 2017r. do końca lutego 2018r. uczniowie klasy III biorą udział w projekcie ,,Programowanie od podstaw - rozwój kompetencji cyfrowych wśród nauczycieli i uczniów klas 1-3 szkół powiatów białostockiego i sokólskiego". Jest on realizowany przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej dzięki funduszom Unii Europejskiej.

Na potrzeby związane z realizacją projektu nasza szkoła otrzymała matę edukacyjną do kodowania wraz z dodatkowymi elementami wyposażenia. Użyczone zostały szkole tablety oraz roboty edukacyjne do wykorzystania na zajęciach z uczniami.

Trzecioklasiści mogą więc wraz z wychowawczynią uczyć się na dodatkowych zajęciach języka przyszłości - PROGRAMOWANIA!

A wszystko odbywa się w atrakcyjnej formie:

• w grudniu - kodowanie na dywanie z wykorzystaniem maty edukacyjnej oraz zajęcia na tabletach z programem Scratch Junior;
  • w styczniu i lutym - spotkania z robotem edukacyjnym Photon oraz zajęcia na komputerach z programem Scratch.

Ewa Ancypo