AAA
Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych

Aktualności

05 stycznia 2018 18:46 | Aktualności

Zimowy obóz narciarski w Czechach 2017.

Na początku grudnia 57 osobowa grupa  podlaskich narciarzy biegowych i 6 trenerów                          z  Białegostoku, Supraśla,  Starej Kamionki i Malawicz Dolnych ( SkiTeam Sokółka ) uczestniczyło w zimowym obozie szkoleniowym w Pecu pod Śneżką w Czechach. Nasza reprezentacja składała się z dziewięciu dziewczynek w wieku od  9 do 15 lat. Szkoleniowcem  sokólskich zawodniczek  był Piotr Zaręba. Narciarzom  w tym roku dopisały niesamowite  warunki śniegowe. Grubość pokrywy śnieżnej wynosiła ok. jednego metra. Uczestnicy obozu  mogli korzystać z kilkudziesięciu kilometrów doskonale przygotowanych    tras narciarskich do stylu klasycznego jak i łyżwowego . Trening wysokogórski na wysokości 1290 m n.p.m   w specyficznym mikroklimacie Czarnej Góry    pozytywnie wpływał na wydolność fizyczną młodych narciarek, które pokonały łącznie ponad 150 km. Liczne długie podbiegi oraz  strome zjazdy umożliwiały narciarzom pokonywanie własnych słabości.   Oprócz wyczerpujących kilkugodzinnych treningów w zmiennych warunkach pogodowych /mróz, deszcz, mgła , wiatr, słońce, lód / dzieci korzystały również z basenu oraz licznych atrakcji hotelowych. Dziesięciodniowy pobyt na zgrupowaniu dzieciom umilała codzienna odrabianka.  Narciarze w trakcie pobytu na obozie poznawali czeską kulturę, zwyczaje   i specyficzną kuchnię.

Ciężka praca na zimowym obozie szkoleniowym ,,pierwszy śnieg” będzie miała ogromny wpływ na sukcesy naszych narciarek w w nadchodzącym sezonie narciarskim.

Wyjazd na obóz narciarski możliwy był m.inn  dzięki uzyskaniu dotacji   ze Starostwa Powiatowego w Sokółce  , Urzędu Miasta w Sokółce oraz z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Uczestnicy obozu zimowego:

 

Trener – Piotr Zaręba

Zawodniczki:  Natalia Fiedorec, Weronika Czeremcha, Monika Szomko, Julia Zajczyk, Maria Borys, Zuzanna Czabatorowicz, Elżbieta Łowczecka, Magdalena Ignatowicz i Weronika Reszuta.

Przeczytano: 170 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: