12 stycznia 2018 19:11 | Aktualności

KONKURS RECYTATORSKI ,,Hu! Hu! Ha! Nasza zima nie jest zła"

11 stycznia 2018 roku Biblioteka Publiczna w Sokółce zorganizowała konkurs recytatorski pn. ,,Hu! Hu! Ha! Nasza zima nie jest zła - szukamy zimy w poezji". Był on przeznaczony dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z miasta i gminy Sokółka. Honorowy patronat nad konkursem objęła Pani Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Celem konkursu była popularyzacja wierszy wśród dzieci, uwrażliwienie ich na piękno poezji i promocja czytelnictwa.

Swoje zdolności artystyczne zaprezentowało w konkursie wielu uczniów naszej szkoły. Z klasy pierwszej - Kacper Mielachowicz i Patrycja Borys. A z klasy trzeciej - Oliwka Borys, Magda Horczak, Zuzia Horczak, Mateusz Czajkowski i Filip Zajczyk.

Dwóch uczniów już nie pierwszy raz potrafiło zainteresować jury swoją deklamacją. Mateusz Czajkowski zajął w konkursie II miejsce, natomiast Kacper Mielachowicz - III miejsce. Obaj otrzymali nagrody książkowe. Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach!

Ewa Ancypo