28 września 2019 20:14 | Aktualności

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej. W naszej szkole Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy już w piątek 27 września. Był on znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do świata książki jak i  do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników naszej szkoły. Akcję głośnego czytania zorganizowało Koło Czytelnicze pod przewodnictwem Pani Ewy Ancypo. Przedszkolaki jak i uczniowie klasy 1 – 3  mieli okazję wysłuchać różnych wierszy Jana Brzechwy  jak i innych nowości czytelniczych ze szkolnej biblioteki, oraz porozmawiać na ich temat. Mamy nadzieję, że tak spędzony wspólnie czas zaprocentuje w przyszłości, zbuduje wzajemne zaufanie i pozwoli lepiej się zrozumieć. Zachęcamy wszystkich dorosłych: nauczycieli, rodziców, dziadków, ciocie i wujków, do głośnego czytania dzieciom przez cały rok. To my kształtujemy postawy i zainteresowania młodego pokolenia, my jesteśmy odpowiedzialni za ich rozwój i przygotowanie do dorosłego życia. Czytanie to jedna z dróg, dzięki której dziecku zostaną zaproponowane wzorce do naśladowania.