10 października 2019 12:03 | Aktualności

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków (The European Language Day) został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 r. i jest obchodzony we wszystkich krajach europejskich. Oficjalnie święto przypada 26 września – jego idea służy promocji bogactwa kulturowego Europy i jest okazją, by zachęcać ludzi – bez względu na wiek – do nauki języków obcych.

Nasza szkoła również przystąpiła do obchodów EDJ. Na korytarzu szkolnym można było podziwiać gazetkę związaną z obchodami tego święta. Uczniowie klas młodszych mieli okazję poznać podstawowe słownictwo różnych krajów Europejskich, natomiast klasy starsze brały udział w kwizie wiedzy o językach obcych. Zwycięzcami konkursu zostało dwoje uczniów – Magdalena Ignatowicz z klasy VIII oraz Patryk Safarowicz z klasy VII. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejne obchody Europejskiego Dnia Języków.

Aleksandra Rafałowicz