23 października 2019 12:04 | Aktualności

Z wizytą w PLANETARIUM

23 października, w jednej z sal lekcyjnych naszej szkoły rozłożyło swój namiot objazdowe planetarium, dzięki któremu nasi uczniowie zostali zabrani do odległych zakątków Wszechświata. Dzieci z bliska mogły podziwiać kosmos i poznawać prawa, którymi się rządzi.

W spektaklu wzięły udział wszystkie klasy oraz przedszkolaki. Godzinne zajęcia były prowadzone w grupach wiekowych i dostosowane do wiedzy i zainteresowań poszczególnych grup. Wszystkim bardzo podobały się pokazy astronomiczne – dla młodszych była to inspiracja do zainteresowania się przedmiotami przyrodniczymi, a dla starszych doskonałe uzupełnienie wiedzy szkolnej z zakresu astronomii, geografii czy przyrody.