13 listopada 2019 11:07 | Aktualności

PROGRAMOWANIE OD PODSTAW

Uczniowie klasy II i III od początku września do listopada brali udział w projekcie ,,Programowanie od podstaw - rozwój kompetencji cyfrowych wśród nauczycieli i uczniów klas 1-3 szkół powiatów białostockiego i sokólskiego". Był on realizowany przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej.

Program skierowany został do uczniów zainteresowanych nauką programowania w języku Scratch Junior . Był on uzupełnieniem i poszerzeniem wiadomości z zakresu informatyki i technologii informacyjnej w znacznym stopniu uwzględniającym oczekiwania uczniów. W ramach zajęć uczniowie poznawali podstawy programowania w języku Scratch Junior, a także uczyli się też programować roboty edukacyjne Photon, przechodząc przez kolejne poziomy trudności. Zajęcia te pozwalały w sposób wizualny tworzyć gry, pokazy multimedialne, historyjki. Zaletą zajęć z programowania był błyskawiczny efekt, jaki widzi uczeń tworząc swój program.

Marta Borewicz