Aktualności

14 stycznia 2020 11:26 | Aktualności

Szkolenie w ramach projektu „Nauczanie przez działanie w Szkole Podstawowej w Malawiczach Dolnych”

W dniu 10.01.2020r. w Szkole Podstawowej w Malawiczach Dolnych odbyło się szkolenie nauczycieli na temat „Wykorzystanie planszowych i interaktywnych gier w edukacji szkolnej”. Szkolenie zorganizowano w ramach projektu „Nauczanie przez działanie w Szkole Podstawowej w Malawiczach Dolnych” realizowanego dzięki środkom pozyskanym z Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 we współpracy z Lokalną Grupą Działania „Szlak Tatarski”.

Warsztaty poprowadziła Monika Kapuśniak  nauczyciel języka angielskiego, E-kspert firmy Mentor Systemy Audiowizualne oraz trener nauczycieli i autorka materiałów edukacyjnych wydawnictwa Nowa Era. Prowadząca przedstawiła sposoby wykorzystania dostępnych na rynku gier planszowych w czasie pracy z dziećmi na różnych zajęciach edukacyjnych i poziomach nauczania. Wśród omówionych gier znalazły się m.in. „ 5 sekund”, gry z serii SQULA np. „Wyzwania matematyczne” czy trimino.

Następnie przedstawiła nauczycielom możliwości wykorzystania gier interaktywnych na lekcjach różnych przedmiotów i zapoznała z dostępnymi w sieci narzędziami do tworzenia gier i pomocy dydaktycznych. Wśród omówionych gier znalazły się między innymi bingo, trimino,  kahoot, milionerzy, kody QR. Nauczyciele ćwiczyli opracowywanie gier interaktywnych i quizów za pomocą takich narzędzi i portali internetowych jak:

-https://wordwall.net

-http://myfreebingocards.com/bingo-card-generator

-http://paul-matthies.de/Schule/Trimino

-https://kahoot.com/welcomeback/

-https://www.baamboozle.com

-https://quizlet.com

-https://www.mes-english.com/games/boardgames.php

-https://www.qr-online.pl

 

Dzięki wiedzy i umiejętnościom zdobytym podczas szkolenia nauczyciele będą mogli wprowadzać na lekcjach i zajęciach dodatkowych element rywalizacji i atrakcyjne dla uczniów formy uczenia się za pomocą TIK.

 

Agnieszka Iłenda – dyrektor Szkoły Podstawowej w Malawiczach Dolnych.

Przeczytano: 51 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: